با یک شغل خسته کننده چه کنید؟

با یک شغل خسته کننده چه کنید؟ مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ساعت : ۱۸:۵۵:۵۱
چنان چه فردی در یکی از این جنبه های شغلش احساس نارضایتی کند ادامه دادن آن شغل برای او سخت خواهد شد . اگر این اتفاق برای شما افتاد قبل از این که این جملات را پیش هر کسی بازگو کنید مدتی درنگ کنید و به فکر چاره باشید.

برای این که یک فرد در حیطه کاری اش بتواند احساس شادی و پیشرفت داشته باشد باید رضایت درونی و بیرونی داشته باشد.

رضایت درونی همان احساسی است که فرد صرفا از اشتغال به آن کار و فعالیت عایدش می‌شود.اما رضایت بیرونی، رضایتی است که با شرایط کار و محیط کار ارتباط دارد. مثل شرایط محیط کار، میزان دستمزد و پاداش نوع کار و...

چنان چه فردی در یکی از این جنبه های شغلش احساس نارضایتی کند ادامه دادن آن شغل برای او سخت خواهد شد و به تدریج جملاتی مثل از شغلم متنفرم، از همکارانم متنفرم، جو محیط کاریم رو دوست ندارم، درآمدم کافی نیست و... را به زبان خواهد آورد.

اگر این اتفاق برای شما افتاد قبل از این که این جملات را پیش هر کسی بازگو کنید مدتی درنگ کنید و به فکر چاره باشید.

بازگو کردن این جملات و فراگیر شدن آن بین افراد و یا پخش شدن آن در شبکه های اجتماعی تان چندان به نفع شما نیست.

پس بهتر است کمی فکر کنید و هوشمندانه عمل کنید.

اگر از کارتان احساس خستگی می کنید با خود بیاندیشید، شاید چند روز مرخصی و مسافرت انرژی تازه ای به شما بدهد و بتوانید کار را با رضایت و انرژی بیشتری پیش ببرید. اما اگر فکر می کنید شرایط حاد تر از این هاست رعایت مواردی که در ادمه توصیه خواهیم کرد شغل فعلی خود را کنار بگذارید و شغل جدیدی بیابید.

مدتی تحمل کنید.

اگر حتی شغلتان متنفر هستید. برای مدتی شرایط را تحمل کنید و در آن شغل بمانید و با عجله تصمیم نگیرید.

ابتدا جست و جو کنید و شغل مناسبی دیگر بیابید. سعی کنید شرایطی پیش نیاید که بیکار بمانید. برای ماندن در کار فعلیتان کمی تلاش کنید و شرایط را تغییر دهید، دلیل عدم رضایتان را بیابید و تلاش کنید شرایط را تغییر دهید  تا کار برای شما قابل تحمل شود.

اگر احساس می کنید حجم کارتان زیاد و یا کار تکراری و خسته کننده شده است با تغییر کوچکی در آن می توانید روحیه خود را نیز تغییر دهید. صرفا نباید محیط کار عوض شود تا تغییرات روحی خوبی ایجاد شود. گاهی تغییرات کوچک باعث تغییر روحیه می شود مانند، تغییر در نوع چیدمان اتاق کار و یا حتی جابه جایی اتاق کار باعث تغییرات چشمگیری در روحیه افراد می شود.

در صورتی که از در امدتان ناراضی هستید و یا ساعت کاریتان زیاد است با رییستان برای تغییر این شرایط مذاکره کنید. زیرا پیدا کردن شغل جدید آسان نیست و بیکار ماندن قطعا شرایط شما را سخت خواهد کرد.

اما اگر باز هم شرایطی پیش نیامد که بتوانید بمانید ایرادی ندارد کار جدیدی پیدا کنید. اما تا زمانی که کار جدید پیدا نکردید از شغل قبلی استعفا ندهید.

برخی به دلیل ترس از دست دادن شغل به ناچار به همان کار ادامه می دهند که این نارضایتی زیادی برای فرد دارد. اگر فردی با تمام مشکلاتی که در کار دارد راهکارهایی انجام داد اما باز هم احساس رضایت نداشت باید شغل خود را عوض کند و از آن محیط خارج شود زیرا ماندن در محیط کاری با عدم رضایت افسردگی و فرسودگی برای فرد خواهد داشت.

سعی کنید مهارت های خود را بالاتر ببرید تا شغل جدیدی که می یابید شرایط بهتری برایتان ایجاد کند.

برای جست و جوی کار جدید به دوستان و آشنایانتان سفارش کنید اما مراقب باشید این خبر به گوش مسئولین شما نرسد.

هنگامی که برای مصاحبه شغل جدیدی اقدام کنید قطعا درباره شغل قبلی و سوابق شما سوال پرسیده خواهد شد. پس تلاش کنید کارفرمای قبلی از تنفر شما با خبر نشود. زیرا این مورد در سوابق شما تاثیر گذار خواهد بود.

تلاش کنید خاطره بدی از خودتان به جا نگذارید و در واقع تنفرتان را فریاد نزنید.

قبل از استعفا دادن از کار از مدتی قبل مثلا حدود دو هفته کارفرما را در جریان قرار بدهید.

روی کار جدید متمرکز شوید و با استفاده از تجربیات گذشته سعی کنید شرایط خوبی برای خودتان بسازید.

محمود قیومی

محمود قیومی

مدرس دوره های کسب و کار و بازاریابی، تریدر بورس و دارای تحصیلات آکادمیک بازاریابی

عضویت ویژه

با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر باشید

با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .

جهت عضویت ویژه کلیک کنید
مدیر سرمایه
مدیر سرمایه مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.