علت عدم موفقیت در کسب و کارهای کوچک

علت عدم موفقیت در کسب و کارهای کوچک مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت : ۱۲:۰۳:۵۳
یک کارآفرین کیست و چه نقش‌های اساسی باید داشته باشد تا بتوان او را از صاحب کسب و کاری جدید و کوچک، مجزا دانست؟ در این مقاله پاسخ را خواهید یافت

در واقع، یک کارآفرین باید نقش‌هایی متفاوتی ایفا کند تا بتواند در طی کردن مسیرِ رسیدن به اهداف بالایی که دارد، موفق باشد. اما سه مورد از نقش‌های یک کارآفرین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستن:

 

1.فنی          2.استراتژیک          3.عملیاتی

اگر نقش‌های خودتان را به عنوان صاحب کسب و کاری کوچک و جدید، فراموش کنید، قطعاً صدماتی به کسب و کارتان خواهید زد که جبرانش همراه با پرداخت هزینه‌های مادی و معنوی زیادی همراه خواهد بود. عمده ‌ترین صدماتی که در صورت فراموش شدن نقش‌ها، به کسب و کارهای کوچک و جدید وارد می‌آیند، عبارت‌اند از:

روند انجام فعالیت‌های رایج (عادت‌ها و روندهای سازمانی) در کسب و کارتان، با اختلال مواجه می‌شود که اثرهایی منفی بر میزان سودآوری خود شما  و اثرگذاری‌ کسب و کارتان در بازار هدف، خواهد داشت.

تعادل بین مسائل شخصی و فعالیت‌های حرفه‌ای شما بر هم می‌خورد که باعث آسیب‌هایی جدی به کسب و کارتان می‌باشد.

شما نیاز دارید تا توانایی تفاوت قائل ‌شدن بینِ زندگی شخصی و کسب و کار خودتان را داشته باشید و همواره بر ایفا کردن نقش‌هایتان تمرکز داشته باشید، وگرنه مجبور می‌شوید تا با پرداخت هزینه‌ های مادی و معنوی خیلی زیاد، ابتدا به شناخت مسائل و موانع محدودیت آفرین در کسب و کارتان بپردازید و بعد همه ی تمرکز خودتان را بر روی حل‌ کردن آن‌ها بگذارید که قطعاً نتیجه‌ای به جز غافل شدن از نیازهای بازار هدفتان و به خطر انداختن اعتبارتان در بین مشتریان ندارد.

بر اساس آمار به دست آمده عمرِ ۴۰ درصد از کسب و کار کوچک تازه راه‌اندازی شده کمتر از یک سال است و حداکثر ۵ سال طول می‌کشد که ۸۰ درصدشان، کلاً در ذهن مصرف کنندگان کالاها و خدمات فراموش می‌شوند.

مشاوره گرفتن، همان راه رفته است و باعث می‌شود تا شما که صاحب کسب و کارِ آسیب دیده هستید از راه‌ کارهای احتمالی، برای رفع بحران‌های موجود، مطلع شوید و با آمادگی ۱۰۰ درصدی، به مداوای این کسب و کار بحران‌ زده و آسیب ‌پذیر خودتان بپردازید.

برای بهتر مدیریت کردن امور تخصصی، می‌توانید یک قائم‌مقام دانا و مناسب انتخاب کنید.

به منظور بهتر انجام شدن فرآیندهای جزئی‌ و تخصصی ‌تر، تفویض اختیار به کارمندان و یا مدیرانِ لایق، راهکاری کارآ و مناسب است.

همیشه به فکر خلق و بهبود یک سیستم نظام‌ مند، برای مدیریت روابط شخصی و حرفه‌ای خودتان باشید و چه بهتر می‌شود که در این راستا، از روش‌های مدیریتی نوین، استفاده کنید.

نسبت به خلق و یا تغییر دادن مواردی مثل ارزش‌‌ها، عادت‌ها، روندها و فرآیندهای سازمانی، توجه بسیار زیادی داشته باشید، آگاه باشید که این موضوع باعث می‌شود تا به عنوان شخصی اثرگذار، در میان ذی ‌نفعان کسب و کارتان و مصرف کنندگان کالاها و خدمات مجموعه‌ تان شناخته شوید.

همیشه، به دنبال شناختی بیشتر از بازار هدفتان باشید و نیازهایی که به آن کمتر توجه شده را به خوبی درک کنید، زیرا برآورده کردن همین نیازهای پنهان است که می ‌تواند در جبران جهشی آسیب‌های (مادی و معنوی) وارد آمده به کسب و کارتان، بسیار اثرگذار باشد.

برای بهتر انجام شدنِ امور مربوط به کسب و کارِتان، بهتر است تا فرآیندهای لازم و جاری برای انجام کارهای جزئی و تخصصی (تولید محصولات و ارائه خدمات) را مکتوب کنید و در قالب فایل‌های آموزشی و مستند در بیاورید. نتایج مکتوب و مستند کردن فرآیندهای لازم برای کارهای جزئی ‌تر و تخصصی‌ تر، عبارت‌اند از:

 

1- انتقال مفاهیم به کارمندانِ جدید را تسهیل می‌کند.

2- زمان و هزینه‌های لازم برای آموزش دادن را کم می‌کند.

3-از میزان وابستگی سیستم به افراد بکاهید.

4-از بروز هرگونه خطا در فرآیند تولید محصولات و ارائۀ خدمات جلوگیری می‌شود.

5-از عقب‌ افتادن کارهای ضروری و لازم در کسب و کارتان در مواقع بحران، جلوگیری می‌کند.

6- بهتر است تا برای کسب و کارتان، شاخص‌هایی مانند لباس فرم، رنگی خاص، نشانه‌ و شعار منحصر به خودتان و … داشته باشید. شما با همین اقدامات کوچک، می توانید اثراتی مثبت، بر کسب و کارتان بگذارید که عمده ‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

1- تفاوتِ بین زندگی خصوصی و کارهای مرتبط با فعالیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … شما در ذهن مصرف کنندگان و ذی‌نفعان مجموعۀ کوچک شما، برجسته شود.

2- نام مجموعه و محصولا‌تتان، به شیوه ای  آسان‌ و سریع‌ در خاطر مشتریان نقش می‌بندد.

3- منظم‌تر و متمایزتر از گذشته دیده می‌شوید.

4- میزان اعتماد به کسب و کارتان را در میان بازار هدف  و افراد زیرمجموعه‌ تان را افزایش می‌دهید.

5- احساس تعهد به کار و مسئولیت ‌پذیری، در کارمندانتان زنده و تازه می‌ماند.

 

محمود قیومی

محمود قیومی

مدرس دوره های کسب و کار و بازاریابی، تریدر بورس و دارای تحصیلات آکادمیک بازاریابی

عضویت ویژه

با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر باشید

با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .

جهت عضویت ویژه کلیک کنید
مدیر سرمایه
مدیر سرمایه مقالات لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

برای دریافت این فایل تنها کافیست ایمیل خود را وارد نمایید.

باتشکر، ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرفت.
لطفا کمی صبر کنید...
دانلود فایل

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.